Yellowknife F.U. Open 2018

Sunday, July 8, 2018 - 8:00am
SHOTGUN START
Awards
Winner
Hughie Graham
Most Mediocre
Ray Brazeau
Biggest Meltdown
Ray Brazeau
Longest Drive
Randy Langer
Closest To Pin
Mike Auge
Gross Award
Hughie Graham
Key to the Red Tee
Lawrence Sutherland
Event Results
#NameScore"Money"
1.Hughie Graham88$1.35
2.brian bodnaruk91$0.90
3.Ryan Sheppard92$0.75
4.Mike Auge93$0.68
5.Chris Flannagan94$0.60
6.Tj Loeppky96$0.53
7.James McKay97$0.45
8.Lucassie Morrison98$0.38
9.Meredith Wilson99$0.23
9.Shaun "Moose" Morris 99$0.23
9.Scott Reid99$0.23
12.Shaleen Woodward100$0.07
12.Ray Brazeau100$0.07
12.Paulette Doucet100$0.07
15.greg mark101$0.03
15.Pim Wangyao101$0.03
17.Jack Bourassa102$0.00
17.Daryl Snow 102$0.00
17.Darrell Koch102$0.00
17.Randy Langer102$0.00
21.Robin Mercer-Sproule103$0.00
22.Grace Lau-a104$0.00
23.Ranald Matheson106$0.00
24.michael gauvin107$0.00
25.Rick Savard108$0.00
26.Mike Enns113$0.00
26.Lloyd Whiteford113$0.00
28.Gwen Woodward116$0.00
29.Rudolf Mouthaan118$0.00
29.Dean Harvey118$0.00
31.Craig Letto119$0.00
32.Mary-Ellen Savard122$0.00
33.Lawrence Sutherland 124$0.00
34.Jenni Bruce127$0.00
  • Purse
    $7.50
  • How to Pay
    Find chapter leader at the course and pay him CASH
  • Trophy
Details
This is the Freedom and Unity Open! Wear you best Red/White and Maple Leaf attire and show you Canadian Pride!!

Pairings

Foursomes

Group 1 - 8:00AM
  • 1. Lloyd Whiteford
  • 2. brian bodnaruk
  • 3. greg mark
  • 4. michael gauvin
Group 2 - 8:00AM
  • 1. Shaun "Moose" Morris
  • 2. Hughie Graham
  • 3. Grace Lau-a
Group 3 - 8:00AM
  • 1. Meredith Wilson
  • 2. Shaleen Woodward
  • 3. Jenni Bruce
Group 4 - 8:00AM
  • 1. Chris Flannagan
  • 2. Darrell Koch
  • 3. Lawrence Sutherland
  • 4. Craig Letto
Group 5 - 8:00AM
  • 1. Mike Enns
  • 2. Robin Mercer-Sproule
  • 3. Dean Harvey
  • 4. Ray Brazeau
Group 6 - 8:00AM
  • 1. Ryan Sheppard
  • 2. James McKay
  • 3. Mike Auge
  • 4. Tj Loeppky
Group 7 - 8:00AM
  • 1. Rick Savard
  • 2. Mary-Ellen Savard
  • 3. Randy Langer
  • 4. Scott Reid
Group 8 - 8:00AM
  • 1. Pim Wangyao
  • 2. Rudolf Mouthaan
  • 3. Jack Bourassa
  • 4. Lucassie Morrison
Group 9 - 8:00AM
  • 1. Paulette Doucet
  • 2. Gwen Woodward
  • 3. Ranald Matheson
  • 4. Daryl Snow

0 Crappy Players Registered

Event Medio Media

Use #YKMGAFU18 on Instagram