North Dallas

Chapter Leader: Greg Madrid

North Dallas F.U. Open 2022

Saturday, June 11, 2022 - 7:30am
SHOTGUN START
Registration Closes May 27, 2022

Awards
Winner
Alex Schaer
Most Mediocre
Lonny Taylor
Biggest Meltdown
Jeremy Ishmael
Longest Drive
Shawn Norfolk
Closest To Pin
Brian Turchi
Gross Award
Tyler Woodruff
Key to the Red Tee
Event Results
#NameScore"Money"
1.Alex Schaer83$1.35
2.Skee Leonard84$0.90
3.Shawn Norfolk86$0.75
4.Eric Pike87$0.64
4.Jeremy Ramey87$0.64
6.James Mann88$0.49
6.Myke Prier88$0.49
8.Clinton Purdy90$0.34
8.Brandon O’Neall90$0.34
10.Jeremy Ishmael92$0.23
11.Brian Delort93$0.10
11.Brian Turchi93$0.10
11.Steven Boyett93$0.10
14.Eric Watson94$0.05
14.William Collins94$0.05
16.Alex Lopez95$0.02
17.David Bach96$0.00
17.David Castillo96$0.00
19.Matt Neville97$0.00
19.Jeremy Cross97$0.00
19.Justin Kropp97$0.00
19.Doug Turpin97$0.00
19.Craig Tull97$0.00
19.Bryan Peck97$0.00
25.Lonny Taylor98$0.00
25.Jeff Aschenbrenner98$0.00
27.Gary Davis100$0.00
27.Justin Ishmael100$0.00
27.Raymond Pierott100$0.00
30.Kenny Taylor101$0.00
31.Alan Lott102$0.00
32.Andrew Mixon103$0.00
33.matt taylor104$0.00
33.Michael Frink104$0.00
33.Denise Tierney104$0.00
33.Patrick Wasson104$0.00
37.Andy Pike107$0.00
38.Chris Zimmerman109$0.00
39.James Miller111$0.00
40.Jeremiah Johnson115$0.00
41.Kimberly Prier118$0.00
42.Ywaine Spiner121$0.00
43.Chase Powell123$0.00
47.Jason WatsonDQ$0.00
47.Tyler WoodruffDQ$0.00
47.Scott ErbDNF$0.00
47.Chris JohnsonDNF$0.00
  • Purse
    $7.50
  • How to Pay

    Register for the event first, then...

    *Select “Sending to a friend” in PayPal.
    **pre-payment required

    -Refund Policy-

  • Trophy

Pairings

Foursomes

Group 1 - 7:30AM
  • 1. Jeremy Ramey
  • 2. Raymond Pierott
  • 3. Tyler Woodruff
  • 4. Chase Powell
Group 2 - 7:30AM
  • 1. Alex Lopez
  • 2. Brian Delort
  • 3. Gary Davis
  • 4. Chris Zimmerman
Group 3 - 7:30AM
  • 1. Brandon O’Neall
  • 2. David Bach
  • 3. Patrick Wasson
  • 4. Bryan Peck
Group 4 - 7:30AM
  • 1. Justin Kropp
  • 2. Chris Johnson
  • 3. Eric Pike
  • 4. Alan Lott
Group 5 - 7:30AM
  • 1. matt taylor
  • 2. Craig Tull
  • 3. Jeff Aschenbrenner
  • 4. Doug Turpin
Group 6 - 7:30AM
  • 1. Jason Watson
  • 2. Jeremy Cross
  • 3. Andy Pike
  • 4. Ywaine Spiner
Group 7 - 7:30AM
  • 1. Matt Neville
  • 2. James Miller
  • 3. Brian Turchi
  • 4. Kenny Taylor
Group 8 - 7:30AM
  • 1. David Castillo
  • 2. Alex Schaer
  • 3. Lonny Taylor
  • 4. Jeremy Ishmael
Group 9 - 7:30AM
  • 1. Eric Watson
  • 2. Jeremiah Johnson
  • 3. William Collins
  • 4. Steven Boyett
Group 10 - 7:30AM
  • 1. Scott Erb
  • 2. James Mann
  • 3. Kimberly Prier
Group 11 - 7:30AM
  • 1. Myke Prier
  • 2. Michael Frink
  • 3. Justin Ishmael
  • 4. Andrew Mixon
Group 12 - 7:30AM
  • 1. Shawn Norfolk
  • 2. Clinton Purdy
  • 3. Skee Leonard
  • 4. Denise Tierney

0 Crappy Players Registered