North Dallas

Chapter Leader: Greg Madrid

North Dallas FORE! Championship 2020

Saturday, August 29, 2020 - 8:00am
Registration Closes August 21, 2020

Awards
Winner
Greg Madrid
Most Mediocre
Michael Frink
Longest Drive
Kevin Hilton
Gross Award
Jason Watson
Key to the Red Tee
Ryan Ralls
Event Results
#NameScore"Money"
1.Greg Madrid89$1.71
2.Shawn Norfolk90$1.05
2.Dan Wassem90$1.05
4.Kevin Hilton91$0.86
5.Myke Prier92$0.76
6.Jordon Seidl93$0.67
7.Eric Pike94$0.48
7.Brian Turchi94$0.48
7.Pete Vamvakas94$0.48
10.Jeremy Holley 95$0.19
10.Kevin Jordan95$0.19
10.Erik Vergara95$0.19
13.Justin Kropp96$0.06
13.Scott Erb96$0.06
13.Lance Pownall96$0.06
13.Martin Pulido96$0.06
17.Jeremy Ishmael97$0.00
17.James “Close, But No Cigar” Cannon97$0.00
17.Ross G97$0.00
17.Charles Fry97$0.00
17.Tino Lopez97$0.00
22.Andrew Mixon98$0.00
23.Gary Davis99$0.00
23.Dustin Douglas99$0.00
25.Joshua Skadeland100$0.00
25.Jeff Aschenbrenner100$0.00
25.Eric Watson100$0.00
28.Patrick Wasson102$0.00
28.Rick Dietz102$0.00
30.Ken Anderson103$0.00
30.Bryan Peck103$0.00
30.Drew Bohnert103$0.00
33.Skee Leonard104$0.00
34.Ed Sekula109$0.00
35.Scott Eichen110$0.00
35.Jeremy Ramey110$0.00
37.Justin Ishmael113$0.00
38.Michael Scala114$0.00
39.Matt Neville115$0.00
39.Dustin Yates115$0.00
41.Michael Frink116$0.00
42.Denise Tierney118$0.00
43.Brad Viernow119$0.00
44.Risto Deinlein120$0.00
45.Ryan Ralls123$0.00
46.Jason WatsonDQ$0.00
  • Purse
    $9.50
  • How to Pay

    Register for the event first, then...

    *Select “Sending to a friend” in PayPal.
    **pre-payment required

    -Refund Policy-

  • Trophy

Pairings

Foursomes

Group 1 - 8:00AM
  • 1. Greg Madrid
  • 2. Ken Anderson
  • 3. Jeremy Holley
Group 2 - 8:08AM
  • 1. Skee Leonard
  • 2. Michael Frink
  • 3. Gary Davis
  • 4. Kevin Hilton
Group 3 - 8:16AM
  • 1. Justin Ishmael
  • 2. Bryan Peck
  • 3. David Badger
  • 4. Jeff Aschenbrenner
Group 4 - 8:24AM
  • 1. Jeremy Ramey
  • 2. Martin Pulido
  • 3. Eric Watson
Group 5 - 8:32AM
  • 1. Tino Lopez
  • 2. Kevin Jordan
  • 3. Erik Vergara
  • 4. Charles Fry
Group 6 - 8:40AM
  • 1. Andrew Mixon
  • 2. Drew Bohnert
  • 3. Patrick Wasson
  • 4. Rick Dietz
Group 7 - 8:48AM
  • 1. Lance Pownall
  • 2. Denise Tierney
  • 3. Risto Deinlein
Group 8 - 8:56AM
  • 1. Dustin Douglas
  • 2. Scott Erb
  • 3. Ryan Ralls
  • 4. Myke Prier
Group 9 - 9:04AM
  • 1. Brad Viernow
  • 2. Dan Wassem
  • 3. Brian Turchi
  • 4. Jason Watson
Group 10 - 9:12AM
  • 1. Ed Sekula
  • 2. Michael Scala
  • 3. Pete Vamvakas
  • 4. Eric Pike
Group 11 - 9:20AM
  • 1. Scott Eichen
  • 2. Joshua Skadeland
  • 3. Shawn Norfolk
Group 12 - 9:28AM
  • 1. Dustin Yates
  • 2. Jeremy Ishmael
  • 3. Ross G
Group 13 - 9:36AM
  • 1. Matt Neville
  • 2. James “Close, But No Cigar” Cannon
  • 3. Jordon Seidl
  • 4. Justin Kropp

0 Crappy Players Registered